Rafting in Ukraine

RAFTING in UKRAINE

Adventurous Rafting in Ukraine
Ріка Стрипа

Стрипа - лiва притока Днiстра. На дiлянцi сплаву всi берега лiсистi, немає жодного села. Вiд Бучача до Днiстра рiка пливе мальовничим каньйоном Середня ширина 20-30 метрiв. Глибина вiд 20 см. i бiльше. Швидкiсть течiї 7 км/год (у паводок), у руслi зустрiчається камiння.

Перешкоди фактично подiляють рiчку на кiлька частин. На початку (вiд с.Плотича до с. Сокiльники) - частi заваленi дерева, розлоге гiлля, потрiбно бути обережними з веслами, акуратно проходити мiж гiллям, щоб не пошкодити одяг. В середнiй частинi (до Бучача) багато обносiв: греблi, млини, поваленi кладки. В районi с.Жизномир обнос близько 0,5 км. Нижче Бучача рiчка розливається i мiлiє. Часто потрiбно переносити судно. Загалом рiчку часто перетинають кладки, зазвичай досить високi. Кам'янисте дно утворює постiйнi перекати, що вимагає маневрування.

Рiчка до Бучача протiкає через населенi пункти, завжди можна розраховувати на запас води на стоянках, медичну та iншу допомогу вiд мiсцевого населення, легке транспортне сполучення. Пiсля Бучача рiчка заглиблюється у густi дикi лiси. Навколо багато красивих мiсць для стоянок, але перед розбиттям табору потрiбно розвiдати наявнiсть джерел.

ЩО ВАРТО ПОБАЧИТИ ВЗДОВЖ СТРИПИ?

На берегах Стрипи розташовано багато цiкавих краєзнавчих об'єктiв. Зарваниця - мiсце загальної прощi iз цiлющими джерелами, храмом. Влiтку тут збираються тисячi християн для спiльної сповiдi, молитви. В с.Бiлявинцi народилася видатна українська спiвачка Соломiя Крушельницька. Їй присвячений музей в цьому селi. В с. Рукомиш знаходяться травертиновi гроти iз видовбаною монахами капличкою в скелi.

Поблизу смт Пiдзамочок що поруч з Бучачем на лiвому березi виднiються руїни замку. Мiсто Бучач, як перлинка, прикрашає рiчку старовинними будиночками. На пагорбi височiють руїни чудового Бучацького замку, пiд мурами якого шумить штучний водоспад. В с. Сокiлець знаходиться старовинна церква. В районi с.Жизномир на правому березi в лiсi на пагорбi знаходиться монастир, поруч iз ним джерело. В районi с.Русилiв - каскад русилiвських водоспадiв.