Rafting in Ukraine

RAFTING in UKRAINE

Adventurous Rafting in Ukraine
Ріка Стрий

Стрий - найбiльша права притока Днiстра. Свiй початок бере на лiсистих схилах Сколiвських Бескидiв. Ширина русла в верхiв'ях - 30-50 метрiв, у середнiй течiї - 50-80 метрiв, у нижнiй течiї - до 150 метрiв. У верхiв'ях швидкiсть течiї досягає мiсцями 4 метрiв за секунду, у нижнiй течiї - 1,5-2 метри за секунду. У руслi багато невеликих порогiв, перекатiв, прижимiв, шивер.

У високу воду маршрут можна починати вiд села Верхнє Висоцьке або вiд села Климець. У верхiв'ях рiка дуже звивиста, крутi високi береги, швидка течiя. Нижче Турки рiка петляє мiж крутими лiсистими берегами, куди не завжди є зручний вихiд. У межень Стрий на цiй дiлянцi дуже мiлiє, можлива проводка суден. Пiд час паводку, навпаки, перекати закритi, але в окремих мiсцях з'являються косi вали i потужнi прижими. Село Новий Кропивник знаходиться в 40 кiлометрах вiд Турки, ширина русла тут 40-60 метрiв.

При впадiннi в Стрий його головної притоки Опору знаходиться смт. Верхнє Синєвиднє. За Верхнiм Синєвиднiм долина Стрия розширюється i русло досягає 100-150 метрiв. На рiцi зустрiчається багато островiв, сплавних дерев. Потрiбна неабияка увага учасникiв мандрiвки. Пiсля мiста Стрий рiка набуває рiвнинного характеру, зменшується швидкiсть течiї, рiка стає безпечнiшою. Найсприятливiший час для мандрiвок по верхнiй течiї Стрию - квiтень-травень, а в середнiй i нижнiй течiї - квiтень-жовтень.


ЩО ВАРТО ПОБАЧИТИ ВЗДОВЖ СТРИЯ?

Нижче Пiдгородцiв, коло села Урич знаходяться скелi, на яких в перiод Київської Русi знаходилась оборонна фортеця стратегiчного значення - Тустань. Зараз у селi є гарний музей, в якому можна багато дiзнатися про цей героїчний перiод життя України-Руси.

Бiля с. Нижнє Синьовидн можна пiднятись на скелi-останцi понад стрiмким правим берегом iз фантастичним видом на всю Синевидську долину. В половинi години ходьби вiд Стрия знаходиться с. Розгiрче, пройшовши через яке нескладно знайти скельний монастир.