Rafting in Ukraine

RAFTING in UKRAINE

Adventurous Rafting in Ukraine
Сплав на Катамаранах Стан Річок України
Огляд гідрологічного режиму рік України

Про ймовірний характер водності річок України весною 2011 р.

Холодний період 2010-2011 рр. розпочався у строки, пізніші за середні багаторічні - з кінця листопада до 10 - 11 грудня у північних, західних і центральних областях та наприкінці грудня – на півдні, сході та південному сході.

Цьогорічна гідрометобстановка в України істотно відрізняється від минулорічної і характеризується значними відмінностями для її лівобережної та правобережної території, що може визначати різне за розмірами і проявами водопілля. Дуже несприятлива гідрологічна ситуація сформувалася у верхів’ях Прип’яті, її притоках у межах Волинської області та пониззі Горині (Рівненська область).

Характерною особливістю гідрологічного режиму річок цієї зими є підвищені рівні води, які на ряді річок наближаються та дещо перевищують середні багаторічні максимуми водопілля.

Враховуючи зазначені вище основні стокоформуючі чинники, результати розрахунків за гідрологічними моделями за даними станом на 10 лютого та за середніх погодних умов березня, попередньо можна очікувати, що:

- за максимальними рівнями і витратами води на більшості річок України весняне водопілля у 2011 році буде близьким та нижчим за середнє й минулорічне, у басейні Прип’яті – близьким та вищим за середнє;

- на Верхньому Дніпрі, Сожі, Десні, річках Лівобережжя України водопілля матиме виражений характер, на Прип’яті може бути розтягнутим в часі з повільною інтенсивністю росту;

- сумарні об’єми стоку водопілля, в разі випадіння значної кількості опадів весною, можуть бути близькими до середніх багаторічних, що, наприклад, відмічалося весною 2008 р. (році зі схожими до поточного снігозапасами);

- значну роль у формуванні гідрографів водопілля відіграватимуть весняні опади, які можуть спричинити багатопіковість водопілля, формувати паводки на його спаді.

Небезпечною з негативними наслідками можна очікувати ситуацію на річках басейну Західного Бугу.

Гірські річки Карпатського регіону завжди є зоною потенційної небезпеки. Фактична ситуація у карпатському регіоні не дає підстав очікувати високого весняного стоку з негативними наслідками. Проте при таких умовах різко зростає ймовірність неодноразового проходження весною небезпечних паводків, викликаних інтенсивними дощами та таненням навіть незначних снігозапасів (прикладом може слугувати паводок на Закарпатті у березні 2001 р.).