Rafting in Ukraine

RAFTING in UKRAINE

Adventurous Rafting in Ukraine
Rzeka Slucz

SluczRzeka Slucz ma wysokie brzegi, często strome, pokryte krzewami i lisamy mieszanymi. Często wzdluz Slucza trapiaja sie skały lub nagromadzenie kamieni na brzegu. Od czasu do czasu trapiaja się przeszkody na ksztaіt mieli lub progi. Rzeka płynie bardzo szybko, zwłaszcza w wawozach. Trasa Sluczem jest utrudniona przez liczne sztuczne przeszkody w postaci dam i zniszczonych mostow, które teorza sztuczne progi o różnym stopniu złożoności. Czasami zdarzaja sie obnosy.

Co warto zobaczyć podrуzujac wzdloz Sluczu?

W trakcie splywu rzeka Slucz często spotykaja się stare mosty, mlyny i koscioly. Wśród najciekawszych ciekawostek można zobaczyć trzy zamki zbudowane przez Bohdana Chmielnickiego i częściowo zniszczone przez bolszewików. Do 1939 r. wzdloz Slucza przechodzila granica pomiedzy Ukraina Wschodniej i Zachodniej. Na prawym brzegu często so spotykane fortyfikacje dla broni maszynowej i artylerii.

W pobliżu miejscowości Hulsk znajduje się gora w której sa pidzemni tuneli, połączone pionowe z placуwkami obrony, które z kolei, sіuїyіy dla obrony mostu kolejowego co kiedys miał znaczenie strategiczne. W połowie trasy rzeka Slucz plynie przez starożytne miasto Novograd Wołynski. Novograd Wołynski jest znany z tego ze tu urodzila się ukraińska poetka Lesya Ukrainka. Poniżej wsi Sosnove rzeki trafia na terytorium Ukrainkiego Polesia i jej prad staje się spokiyniszym.