Rafting in Ukraine

RAFTING in UKRAINE

Adventurous Rafting in Ukraine
Spływy Stryjem

Splyw Rzeka Stryj Przede wszystkim to splyw rzeka Stryj po niezbyt trudnych do podolania progach na odcinku Werchnie Syniewydne - Girne (22 km). Stryj na tym odcinku - to rzeka o charakterze gorskim, dlatego jej bieg uatrakcyjniaja progi i bystrza. Turystow oczekuje niezapomniany widok ze skaly na doline rzeki Stryj. Tereny te maja tez ciekawe miejsca historyczne, jak np. klasztor jaskiniowy w wiosce Rozgircze.

Splywy w Karpatach staja się coraz bardziej popularnym odpoczynkiem. Specyfika rzek karpackich jest taka, że poziom wody w nich w dużym stopniu zależy od pory roku i warunków pogodowych. Więc najwyższy poziom rzek karpackich w marcu. Ale marzec jest zachlodny miesiąc dla splywow w Karpatach. W tym okresie zwyklie współpracujemy z grupami zawodowymi, którzy poszukują gwarantowana "wysokiej wody" i gotówe sa do splywu w wiosennych warunkach.

Sezon turystyczny na spływy w Karpatach rozpoczyna się od połowy kwietnia. Tradycyjnie w tym momencie otwieramy sezon splywow czterodniowa splyw rzeka Stryj: od Yavory do Stynavy. Czterodniowa wycieczka Stryjem jest bardzo piękny, pełen ciekawych wycieczek i atrakcji turystycznych i jednocześnie bezpieczny splyw gorska rzeka Stryj. Tylko raz w ciągu roku – w maju – jest możliwy ten niezwykle piękny i bezpieczny splyw rzeka Stryj.

Rzeki Karpat Zaczynajac od maja, każdego dnia pojawia się coraz więcej chętnych na splywy w Karpatach. W zależności od wysokości pokrywy śnieżnej w Karpatach na poczatku wiosny, poziom wody w rzekach Karpat może być wyzszy lub nizszy, ale zwykle na początku lata poziom wody w Karpackich rzekach spada.

Latem poziom wody w Karpackich rzekach zależy od opadów. Dla grup, które poszukuja wysokiej wody w lecie polecamy monitorowanie prognozy pogody. Splyw w Karpatach w wysoka wode latem jest możliwy tylko po długim okresie opadow, które wystąpiły w miejscu, gdzie odbędzie się splyw. Mapa prognozy pogody na Ukrainskie Karpaty prezentowana na tej stronie zmienia się co 3 godziny i jest najbardziej precesyjnym modelem pogody na Krpaty.

Latem często organizowane są jednodniowe splywy rzeka Stryj na odcinku Werchnie Syniewydne - Girne (22 km). W ciagu jednodniowego splywu rzeka Stryj nasi goście będą mieli do pokonania kilka nie bardzo trudnych, ale wystarczjaco zachwycajacych progow na rzece Stryj. Splyw rzeka Stryj obejmuje również wizyte na skały poіoїone ponad stromym brzegem rzeki Stryj z fantastycznym widokiem na dolinę Synevydska.

Karpacki rzekiDodatkowa zaleta jednodnioweego splywu rzeka Stryj jest bliskosc dojazdu ze Lwowa (1,5 godziny). Zazwyczaj w końcu spływu zapraszamy gosci do restauracji "Koliba" z tradycyjna kuchnia ukraińska.

Do programu spływu rzeka Stryj może być doloczany interesujący spacer do jaskiniowego klasztora w wiosce Rosgircze, który może trwać do dwóch godzin czasu.

Opis splywu rzeka Stry.

Oprycz rzeki Stryj praktycznie wszystkie rzeki Karpat nadają się do spіywуw – otoz przyjmujemy zamowienia na poszczegуlne rzeki. Czesto naszi klienci kazdego roku odkrywaja dla siebie jakas nowe Karpacka rzeke. Na naszej stronie można znaleźć opis splywow po najbardziej popularnych rzekach Karpat, naprzyklad splyw Cheremoszem.